26 czerwca 2019

Pomnik Bolesława Prusa w Warszawie (woj. mazowieckie)

Biegnąc 🏃‍♂️🏃‍♀️ Krakowskim Przedmieściem można stanąć oko w oko z Bolesławem Prusem. Obok traktu Królewskiego stoi pomnik Bolesława Prusa.
Czytaj więcej: Murale Warszawy

Przed wojną w tym miejscu, u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia z ul. Karową, między hotelem Bristol a kościołem ss. Wizytek, stała kamienica, w której miał redakcję i drukarnię "Kurier Warszawski".

Poczytna rubryka Prusa

Pisarz Bolesłąw Prus miał tam stałą poczytną rubrykę "Kroniki tygodniowe". W pozie ze statuy widywany był często podczas spacerów. Mamy to w cenie biletu na autobus 178 lub dowolny inny, który dowiezie w to miejsce.

Czytaj więcej: szalony zamek Besiekiery


Sama figura pisarza to w zasadzie dość poetycka karykatura zaś pomnik stoi w tym miejscu od stycznia 1977 roku. Warto spojrzeć na sylwetkę autora "Lalki".


Biegnąc 🏃‍♂️🏃‍♀️ Krakowskim Przedmieściem można stanąć oko w oko z Bolesławem Prusem. Przed wojną w tym miejscu, u zbiegu z Karową, między hotelem Bristol a kościołem ⛪ ss. Wizytek, stała kamienica, w której mieściła się redakcja i drukarnia 🏣 "Kuriera Warszawskiego". Pisarz miał tam stałą poczytną rubrykę 📰 "Kroniki tygodniowe". W pozie ze statuy widywany był często podczas spacerów. W cenie biletu na 178 😂 ▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️ wycieczkazadyche.blogspot.com ▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️ #prus #pomnik #warszawa #bolesław #poland #warsaw #monument #polska #architecture #travel #instagood #photography #city #architektura #wejdzzobacz #see #travel #traveler #writer #literature #culture #books #reading #statue #wycieczka #podroze #trip #visit #polen #pologne
Post udostępniony przez halkiego_ (@halkiego_)

Jak trafić do pomnika Prusa?

Jak dojechać do pomnika Bolesława Prusa? Dojazd do pomnika Bolesława Prusa jest łatwy. Idziemy bądź jedziemy Nowym Światem, potem Krakowskim Przedmieściem w stronę Zamku Królewskiego i kolumny Zygmunta III Wazy. Po prawej mijamy Uniwersytet Waeszawski. Przed nami majaczy legendarny hotel Bristol.


Pomnik Bolesława Prusa znajdziemy na literackim skwerze ks. Twardowskiego, który mijamy po prawej stronie.
Nadal nic? No cóż, można kliknąć w Mapy Google.Zobacz Pomnik Bolesława Prusa w usłudze Google Street ViewRozpocznij dyskusję

Prześlij komentarz