O mnie. Kilka zdań

Nazywam się Harald Kittel i od wielu lat jestem dziennikarzem i redaktorem. Można powiedzieć, że żyję z pisania. Na co dzień pracuję w portalu Interia.pl, wcześniej współtworzyłem serwis Polsatnews.pl, a pracowałem także w "Rzeczpospolitej", "Super Expressie" "Życiu" czy "Gazecie Wyborczej".

Choć zajmuję się zawodowo newsami, tutaj skupiam się na podróżach i poznawaniu świata.

Podróże inspirują, ludzie dają perspektywę

Lubię pisać o rzeczach, które oglądam wtedy, kiedy nie pracuję. Czasem są to muzea, czasem całe miasta, często pomniki przyrody, ciekawe, znane, mniej znane lub nietypowe miejsca. 

Podróże kształcą, mówiono kiedyś. I coś w tym jest. Wystarczy skupić wzrok na szczególe, by dowiedzieć się więcej, niekiedy można wpaść w prawdziwą otchłań zdarzeń i ludzkich losów

Czytaj więcej: Polska

Są takie miejsca, w których działa się wielka, światowa historia. Można jej tam dotknąć, tym bardziej, że nierzadko dziś nikt już niemal o tych miejscach nie pamięta.

Do poznania konieczna jest rozmowa. Dlatego trzeba pytać, rozmawiać. Jaka jest tutejsza historia? I kto opowie, co się wydarzyło?

Spontaniczne wycieczki, małe i duże wyjazdy

Najbardziej lubię spontaniczne wycieczki, małe i duże wyjazdy, składające się z ciekawych momentów, wizyt w miejscach wartych pokazania i opisania. To też robię i robię to dla siebie. A że przy okazji dla kogoś? To życie reportera, blogera. Który pisze, by ktoś mógł czytać.

Czytaj więcej: Europa

Mój cel to poznawanie i oglądanie miejsc ciekawych, inspirujących, pięknych, znanych - w moim mieście Warszawie, województwie, w którym mieszkam, Polsce, Europie i na świecie. To najlepsze, co można zrobić - poznać swój dom. A naszym domem jest przecież cała Ziemia, więc nigdy nie zabraknie celów. Poznając ją mamy szansę lepiej o nią zadbać. Będzie miło, jeśli moje wpisy będą inspirować.

Skontaktuj się!

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować - zrób to na tej stronie.

Więcej ciekawych miejsc do odwiedzenia znajdziesz pod adresem www.wycieczkazadyche.pl lub po prostu wycieczkazadyche.pl.

Wycieczka za dychę - zobacz mapę wycieczek:To była prawdziwa Wycieczka za dychę.


4 komentarze

 1. Dzień dobry,a dlaczego województwo śląskie zostało pominięte?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie było na razie stamtąd żadnego materiału. Ale może będzie. 👍

   Usuń
 2. Odświeżyłam trochę swój sposób myślenia o pisaniu i blogowaniu, przeglądając Twój blog. Dziękuję! 😊

  OdpowiedzUsuń