20 lutego 2024

Pomnik Kazimierza Górskiego. Po co trenerowi piłka?

Pomnik Kazimierza Górskiego wznosi się na obrzeżach Stadionu Narodowego w Warszawie. Jest wysoko, na piedestale, bo też nikt nie zakwestionuje jego zasług dla polskij piłki nożnej. Legendarny trener Kazimierz Górski pod lewą pachą ma piłkę. Wygląda, jakby szedł na trening kadry narodowej, wygląda jakby właśnie piłkarska reprezentacja Polski czekała na murawie na selekcjonera.

Jak znaleźć pomnik Kazimierza Górskiego?

Jak dojechać do pomnika Kazimierza Górskiego przy Stadionie Narodowym w Warszawie? Nic prostszego docieramy Mostem Poniatowskiego (tramwaje linii 7, 9, 22, 24, 25, autobusy 111, 117, 146, 148, 158 lub samochodem) pod stadion PGE Narodowy przy al. księcia Józefa Poniatowskiego 1.


Ogromny bezpłatny parking znajduje się wzdłuż alei Zielenieckiej. Można na niego wjechać ul. Ryszarda Siwca wzdłuż nasypu kolejowego linii średnicowej, który prowadzi do dworca Warszawa Stadion i dalej do Warszawy Wschodniej. Bardzo proste. 
A w razie problemów można kliknąć w Mapy Google. One doprowadzą pod sam monument legendarnego selekcjonera polskiej reprezentacji w piłce nożnej.
Zobacz wpis z Facebooka. Na zdjęciu statua trenera Kazimierza Górskiego wygląda, jakby zaraz miała zeskoczyć z postumentu.Na Stadionie Narodowym w Warszawie można oglądać imprezy takie jak wystawa Ikony Motoryzacji, która zgromadziła 100 samochodów i motocykli wartych w sumie 100 milionów złotych o mocy prawie 30 tysięcy koni mechanicznych.Więcej ciekawych miejsc do odwiedzenia znajdziesz pod adresem www.wycieczkazadyche.pl lub po prostu wycieczkazadyche.pl.


2 komentarze

  1. W zeszłym roku byłam w okolicach stadionu i na stadionie więcej niż przez całe życie, a pomnika Górskiego nie znalazłam :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miejsce jest nieoczywiste. Gdy się spogląda na stopnie, nie widać pomnika. To niejako wymuszona sytuacja, owocująca zaskoczeniem :)

      Usuń