14 czerwca 2019

70 lat guzikowego biznesu w Warszawie. Historyczna pasmanteria

To się nazywa biznes 💰 Od 1949 roku w tym samym miejscu! Pasmanteria Kolorowa Szpulka, Warszawa, ul. Widok 22. Wokół zmienia się stolica, rosną nowe budynki, zburzona i zbudowana od nowa została Rotunda PKO, wieżowiec Elektrim zniknął i odrodził się w nowej formie. 


Na Mapach Google jeszcze widać dziury w ziemi. A pasmanteria Kolorowa Szpulka trwa. Stały element życia...
Warto wpaść po tasiemkę 🎀 dla... Kaczki Dziwaczki? I zrobić sobie z tą tabliczką selfie.

Biznesowa historia Warszawy

Ten punkt to jeden z wyznaczników charakteru stolicy. Podobnych punktów w Śródmieściu Warszawy i przyległych dzielnicach przetrwało jeszcze sporo. Lecz trzeba o nie dbać, bo przegrywają z blichtrem i luksusem. 

Czytaj więcej: Szalony zamek Besiekiery

Na szczęście są internauci, którzy pomagają tworzyć kolejki do rymarzy, kaletników, szewców, pasmanterii, szklarzy i lusterników oraz cukierników, czy wszelkich innych usługowych lub handlowych punktów na mapie warszawskiej, których lista szybko się kurczy. Warto zatrzymać się w pędzie i zajrzeć tutaj po guzik, albo dwa!

Jak trafić do historycznej pasmanterii?

Pasmanteria ma adres: ulica Widok 22. Idąc z Ronda Dmowskiego w Warszawie (woj. mazowieckie) trzeba skręcić w prawo za Rotundą PKO BP.


Nic trudnego. Po 150 metrach po lewej stronie będzie relikt usługowy z korzeniami w roku 1949. Warto zobaczyć. A jeśli jest problem z trafieniem, trzeba kliknąć w Mapy Google.A to widok z Google Street View. "Przejdź" się ulicą Widok w Warszawie.Więcej ciekawych miejsc do odwiedzenia znajdziesz pod adresem www.wycieczkazadyche.pl lub po prostu wycieczkazadyche.pl.


Znasz? Skomentuj!