Może nawet na kilka spacerów to pomysł, bo przy różnej pogodzie, o różnych porach roku, te pomniczki potrafią się zmieniać nie do poznania.
Na tej liście same znakomite nazwiska. Ich odnalezienie może się stać przygodą fitness, a bliższe poznanie dokonań przedstawionych osób, to z kolei odświeżający zastrzyk dla intelektu.
Na tej liście same znakomite nazwiska. Ich odnalezienie może się stać przygodą fitness, a bliższe poznanie dokonań przedstawionych osób, to z kolei odświeżający zastrzyk dla intelektu.
Józef Poniatowski
Piotr Wysocki
Stanisław Wyspiański
Józef Bem
Stanisław August Poniatowski
Jan Leon Hipolit Kozietulski
Bolesław Wieniawa-Długoszowski
Cyprian Kamil Norwid
Eugeniusz Kwiatkowski
Maurycy Mochnacki
Polski działacz i publicysta polityczny, jeden z teoretyków polskiego romantyzmu, pianista. Był uczestnikiem i kronikarzem powstania listopadowego – napisał Powstanie narodu polskiego w roku 1830 i 1831. Członek Związku Wolnych Polaków i Towarzystwa Patriotycznego.Aleksander Kamiński "Kamyk"
Współtwórca metodyki zuchowej, instruktor harcerski, harcmistrz, żołnierz Armii Krajowej oraz jeden z ideowych przywódców Szarych Szeregów, przewodniczący Prezydium Rady Naczelnej Związku Harcerstwa Polskiego.Franciszek Liszt
Łazienki Królewskie. Jak dojechać?
Do Łazienek najprościej jest dojechać ul. Czerniakowską do ul. Szwoleżerów i Myśliwieckiej. Trzeba znaleźć sobie miejsce do zaparkowania. Można dojechać autobusem Trasą Łazienkowską do przystanku Plac na Rozdrożu i podejść spacerem do bramy parku.Dogodną trasę wskaże kierowcom, rowerzystom i pieszym Mapa Google. Kliknij w dojazd do Łazienek Królewskich w serwisie Mapy Google, podaj miejsce docelowe i ruszaj!
Drugi "bonus" - krzyk pawia.
Uwielbiam anegdoty z Wieniawą :) Ale jeśli chodzi o popiersia wygrywa Kozietulski - te loczki <3
OdpowiedzUsuńSporo kryje się za tymi podobiznami :)
Usuń